W dniach 8 i 10 czerwca 2026 r. w porozumieniu z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Łodzi – Centrum Usług Wspólnych Oświaty w Łodzi zrealizowało spotkanie dla Dyrektorów Placówek Oświatowych, które poświęcone było zagadnieniom bezpieczeństwa i higieny pracy w Jednostkach Oświatowych. Program spotkań obejmował m.in. tematykę zdarzeń wypadkowych oraz rolę dyrektora w zakresie organizacji bezpiecznych warunków pracy i nauki, działań po zaistnieniu wypadku oraz obowiązków wynikających z przepisów prawa. Podczas spotkań omówiono również praktyczne aspekty postępowania powypadkowego, dokumentacji oraz działania profilaktycznego wspierającego budowanie kultury bezpieczeństwa w Placówkach Oświatowych. Przypomniane zostały także ogólne zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz omówiono zagadnienia i ryzyko podczas wypoczynku dla dzieci i młodzieży w trakcie półkolonii i kolonii miejskich ze szczególnym uwzględnieniem obowiązków organizatora oraz zasad zapewnienia bezpieczeństwa uczestników i pracowników.

Dziękujemy Dyrektorom za aktywny udział w spotkaniu, zaangażowanie oraz wymianę doświadczeń.

BHP w Jednostkach Oświatowych